Jednání ohledně bývalého židovského hřbitova přineslo první shodu

současná podoba pietyShoda v jednání ohledně bývalého židovského hřbitova v Prostějově.

Dnes (8.8.2016) se sešli primátorka města Prostějova Alena Rašková a zástupce dobročinné židovské nadace Kolel Damesek Eliezer Tomáš Jelínek, aby navázali na předchozí jednání ve věci rehabilitace starého židovského hřbitova v Prostějově, které za židovskou komunitu vedla židovská nadace a Federace židovských obci ČR.

„Na schůzce se zástupcem dobročinné židovské nadace jsme dojednali, že pokud bude ze strany židovské obce, v rámci projektu rehabilitace starého židovského hřbitova, vyřešen příjezd složek Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje a budou zajištěny bezpečné únikové cesty pro žáky a studenty Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova, návrh předložím v orgánech vedení města,“ uvedla primátorka Alena Rašková. Obě strany vyjádřily ochotu k dalšímu jednání.

„Po dnešní schůzce věřím, že se nám společně s Federací židovských obcí ČR a vedením města podaří zrealizovat projekt, který bude pozitivním přínosem pro vnímání Prostějova doma i v zahraničí, a který má zásadní význam pro židovskou komunitu,“ uvedl Tomáš Jelínek.

Zdroj: Prostejov.eu

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.